Taina Sfântului Maslu la parohia Movila

Cu prilejul Zilei Naționale a României, la data de 1 Decembrie 2023, în biserica parohială din Movila a fost oficiată slujba de Te-Deum, urmată de Taina Sfântului Maslu, așa cum este rânduit în fiecare săptămână din postul Nașterii Domnului.

În biserica „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din comuna Movila, făuritorii Marii Uniri au fost comemorați, fiind înălțate, totodată, rugăciuni de mulțumire pentru binefacerile revărsate asupra poporului român în cei 105 ani de unitate națională și statală, dar și pentru buna statornicie a Bisericii noastre și a neamului românesc în viitor!

A fost un moment pastoral și misionar deosebit în viața parohiei noastre, o rugăciune și o comuniune frățească a credincioșilor împreună cu părintele paroh Constantin Vicențiu Mihai Apostol și părintele Ion Drăghici de la parohia Frățilesti!

La final, părintele paroh a mulțumit tuturor pentru prezență și pentru slujire!

Related Posts

Sari la conținut